TAVSİYE ETTİĞİM KONULAR

Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks
 • Bursa Gezi Rehberi

  Evliyaları , Türbeleri,Külliyeleri,Hanları,Yüzyıllık Evleri,Tarihi Kapalı çarşısı,Teleferiği,Tarihi Camileri, Mimari Yapıları,600 Yıllık Çınarları, Tarihi Çarşılı Irgandı Köprüsü,Tarihi Evleri,Kaplıcaları,Çinisi, İpeği,Havlusu,Kestane Şekeri,İskender Kebabı, ,Mudanya’sı,Trilye’si,Cumalıkızık’ı,Misi’si ve Uludağ’ı ile Bursa’yı ziyaret etmeniz için bir çok neden bulunmaktadır.

 • Çanakkale Şehitliği ve Gelibolu Gezi Rehberi

  Güzel Türkiye’mizin hemen her yerinde gezilecek,görülecek ve ibret alınacak nice harika beldeler var. Atalarımızın , bu vatana hizmetlerini anlamaya çalışmak elbette ki biz torunları için çok önemlidir.Bu vatan topraklarında , bu gün özgürce yaşamamızı onlara borçluyuz. Geçmişimizi ve büyüklerimizi anlamamızı sağlayacak en önemli yerlerden biri de Çanakkale Şehitliğidir.

 • Küsmek

  Yine sıkıntılı bir gece, yine evin içinde sessizlik. Ali yalnız başına evin içinde dolaşmaya başladı. Önce biricik kızının odasına girdi. Yerde ki oyuncaklarına baktı. Yatağının üzerindeki yastığını alıp kokladı.Kızının kokusunu içine çekti.Daha sonra,oturma odasına geçti ve koltuğa oturup düşünmeye başladı. Eşi ile yaşadığı kaçıncı kırgınlık kaçıncı küslüktü. Artık bu küs kalmaları haftalarca sürebiliyordu. Aynı evin içinde iki yabancı gibiydiler.

 • Bu Çocukların Suçu Ne?

  Ahmet henüz 8 yaşın da idi.O akşam Annesi ve kız kardeşi ile birlikte yemeklerini erkenden yediler.Babası yine bu akşamda onlarla birlikte yemekte yoktu.Ahmet Annesine sorduğunda,her zamanki cevabı almıştı’’ Gelir yavrum iştedir.İşleri uzadı herhalde.Hadi sen yemeğini bitir ve doğru ödevinin başına git’’.Ahmet yemekten sonra odasına çekilip ödevlerini yapmaya koyuldu.Bitirince de hemen pijamalarını giyip yattı.

 • Güler Yüz Tatlı Dil

  Güler yüz ve tatli dilli olan insanlar , çevresine ışık ve güzellik saçarken,asık suratlı karşısındakine ufacık gülümsemeyi , selamlaşmayı bile çok gören insanların ise çevresine karanlık ve olumsuzluk yaydığına her zaman inanmışımdır.

 • Maddi Borçlardan Kurtulmanın Yolları

  İş ve özel hayatımız da;iş bitirici , objektif , bilgi düzeyi yüksek, istekli, iletişimi kuvvetli insan olalım ama ne olur bunlardan daha fazla doğrucu ve dürüst bir insan olmaya gayret edelim,aradığımız elemanlarda da ahlaki yetkinliğe diğerlerinden daha çok önem verelim. Benim çalışanım hem işini iyi bilen, mesleğinin gerektirdiği sorumlulukları en iyi biçimde yerine getiren ama bunlardan daha fazla ahlaki donanımı yüksek, doğruluğa dürüstlüğe önem veren bir çalışan olmalı.

2 Şubat 2012 Perşembe
TABLET PC İLE NELER YAPILIR VE NEDEN TERCİH EDİLİR? 


 Geçen gün bir arkadaşım sormuştu .Erkoç sen bu tablet ile neler tapıyorsun diye;


 ERKOÇ Tableti ile şunları yapıyor: 


 1- TV seyretmeyi çok sevmediğimden hele hele filimlerimizde yer alan vurdulu kırdılı ve ağlak simaların kol gezdiği dizilerden kaçındığımdan genelde tabletimi açarak istediğim gazeteyi okuyorum.Sevdiğim köşe yazarlarının günlük yazılarını takip ediyorum.Yani 10,2 inc ekrana sayısız haber kaynağını ve yazarı sığdırabiliyorum. 


 2- Gazetelerden sıkılırsam , HD Film izle mobil uygulamasına girip,kanepeye uzanıp tabletide göbeğimin üzerine koyup HD(1080P) kalitesinde filim izliyorum.Hatta blu ray filimde izlenebiliyormuş ama henüz denemedim. 


 3 - Aaaa bir bakıyorum benim küçük fıstıkcım kızım yanıma gelmiş.E tabiii hemen filim türü değişiyor ve birlikte HD kalitesinde şirinleri seyrediyoruz.


 4 - Gezmek istediğim internet sitesine diğer bilgisayarlardan çok daha çabuk bir sürede ulaşabiliyorum.
Angry Birds Hits 100 Million Downloads


5 - Pek oyun meraklısı değilim ama 3D oyun oynayabiliyorum. 


 6 - HDMI(1080P) çıkışı sayesinde HD kalitesindeki video ve filmlerinizi TV,Projeksiyon v.b.cihazlara bağlayarak izleyebilirsiniz. 


 7 - Yani Wifi ile yada kablo ile (benimkinde rj45 lan girişi ile kabloluda bağlanabiliyorum.) bağlanabilir,film izleyebilir,müzik dinleyebilir,facebook yada youtubedeki videolarınızı izleyebilir yada anında cihaza yükleyebilir flash diskinzdeki tüm resim ve video(film) dosyalarınızı izleyebilir.3G sensörü sayesinde 3D oyunlar oynayabilirsiniz.Ayrıca dokunmatik ekran kullanmayı sevmiyorsanız , kablolu yada kablosuz mouse yada klavyede bağlayabilirsiniz.


2011 yılında bir internet sitesinin yaptığı anket sonuçları : Tablet PC Niçin Alınır ( Anket ) .

Kullandığım PC Yerine Her İşimi Görmek İçin (54%).

İnternetde Gezinmek ve Blog Okumak İçin (21%).


Alınca Bakarım Ama İyi Bir Şeye Benziyor (9%).


Mültimedya Özelliklerinden Faydalanmak İçin (7%). 


Oyun Oynamak İçin (4%).

Herkes Alıyor Ben Niye Almayayım (3%).

Kim Alacağım Dediki (2%) 


KAYNAK : tabletpcturk sitesi ve BEN


ERKOÇ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder