TAVSİYE ETTİĞİM KONULAR

Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks
 • Bursa Gezi Rehberi

  Evliyaları , Türbeleri,Külliyeleri,Hanları,Yüzyıllık Evleri,Tarihi Kapalı çarşısı,Teleferiği,Tarihi Camileri, Mimari Yapıları,600 Yıllık Çınarları, Tarihi Çarşılı Irgandı Köprüsü,Tarihi Evleri,Kaplıcaları,Çinisi, İpeği,Havlusu,Kestane Şekeri,İskender Kebabı, ,Mudanya’sı,Trilye’si,Cumalıkızık’ı,Misi’si ve Uludağ’ı ile Bursa’yı ziyaret etmeniz için bir çok neden bulunmaktadır.

 • Çanakkale Şehitliği ve Gelibolu Gezi Rehberi

  Güzel Türkiye’mizin hemen her yerinde gezilecek,görülecek ve ibret alınacak nice harika beldeler var. Atalarımızın , bu vatana hizmetlerini anlamaya çalışmak elbette ki biz torunları için çok önemlidir.Bu vatan topraklarında , bu gün özgürce yaşamamızı onlara borçluyuz. Geçmişimizi ve büyüklerimizi anlamamızı sağlayacak en önemli yerlerden biri de Çanakkale Şehitliğidir.

 • Küsmek

  Yine sıkıntılı bir gece, yine evin içinde sessizlik. Ali yalnız başına evin içinde dolaşmaya başladı. Önce biricik kızının odasına girdi. Yerde ki oyuncaklarına baktı. Yatağının üzerindeki yastığını alıp kokladı.Kızının kokusunu içine çekti.Daha sonra,oturma odasına geçti ve koltuğa oturup düşünmeye başladı. Eşi ile yaşadığı kaçıncı kırgınlık kaçıncı küslüktü. Artık bu küs kalmaları haftalarca sürebiliyordu. Aynı evin içinde iki yabancı gibiydiler.

 • Bu Çocukların Suçu Ne?

  Ahmet henüz 8 yaşın da idi.O akşam Annesi ve kız kardeşi ile birlikte yemeklerini erkenden yediler.Babası yine bu akşamda onlarla birlikte yemekte yoktu.Ahmet Annesine sorduğunda,her zamanki cevabı almıştı’’ Gelir yavrum iştedir.İşleri uzadı herhalde.Hadi sen yemeğini bitir ve doğru ödevinin başına git’’.Ahmet yemekten sonra odasına çekilip ödevlerini yapmaya koyuldu.Bitirince de hemen pijamalarını giyip yattı.

 • Güler Yüz Tatlı Dil

  Güler yüz ve tatli dilli olan insanlar , çevresine ışık ve güzellik saçarken,asık suratlı karşısındakine ufacık gülümsemeyi , selamlaşmayı bile çok gören insanların ise çevresine karanlık ve olumsuzluk yaydığına her zaman inanmışımdır.

 • Maddi Borçlardan Kurtulmanın Yolları

  İş ve özel hayatımız da;iş bitirici , objektif , bilgi düzeyi yüksek, istekli, iletişimi kuvvetli insan olalım ama ne olur bunlardan daha fazla doğrucu ve dürüst bir insan olmaya gayret edelim,aradığımız elemanlarda da ahlaki yetkinliğe diğerlerinden daha çok önem verelim. Benim çalışanım hem işini iyi bilen, mesleğinin gerektirdiği sorumlulukları en iyi biçimde yerine getiren ama bunlardan daha fazla ahlaki donanımı yüksek, doğruluğa dürüstlüğe önem veren bir çalışan olmalı.

5 Eylül 2012 Çarşamba

Sigortalı Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?(E-Devlet Şifresi Olmadan) | 1 yorum:

Sigortalı Hizmet Dökümü şifresiz nasıl alınır

Sigortalı hizmet dökümü ,günümüzde bir çok işlem için istenilmektedir.Vize başvurularından tutunda,eş durumu tayinlerine kadar,hatta mesleki staj başvurularına kadar bir çok işlemde gerekmektedir.
Bunların dışında eğer aklınıza "Acaba çalıştığım iş yeri sigorta,bağkur primlerimi yatırıyormu?" yada "Sigorta girişim ve toplam gün sayım ne gözüküyor?" gibi aklınıza takılan soruların cevabı içinde hizmet dökümünüzü almanız gerekmektedir.

SGK hizmet dökümü almak için 2 seçenek vardır.E-devlet şifreniz var ise,  https://www.turkiye.gov.tr/sorgula  adresine girerek alabilirsiniz.(E-devlet şifresi ile ilgili olarak bir yazımı burda paylaşmıştım) Şiifreniz ile birlikte https://www.turkiye.gov.tr/sorgula linke tıklayıp,sorgulama hizmet listesi altındaki Sosyal Güvenlik Kurumu kısmına gelip,hizmet dökümü adımından alabiliyorsunuz.

Peki ya henüz e-devlet şifresi almamış isek ve aniden de Sigortalı hizmet dökümü almamız gerekiyorsa ne yapabiliriz?

SGK SİGORTALI HİZMET DÖKÜMÜ E-DEVLET ŞİFRESİ OLMADAN NASIL ALINIR?

1- Nüfus cüzdanımızı yanımıza alıyoruz.

2 -  https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ linkine giriyoruz. Bizden istenilen,TC Kimlik No+Nüfusa kayıtlı olunan il+Cilt No+Doğum yılı bilgilernii eksiksiz dolduruyoruz.Altta bulunan güvenlik kodunu da aynen girdikten sonra sorgula kısmını tıklıyoruz.
3 - Yukarıdaki işlemde istenilen bilgileri eksiksiz doldurup,sorgulaya tıkladıktan sonra açılan ekrandan Hizmet dökümünü seçeceğiz.
4 - Hizmet dökümünü seçtikten sonra altta 2 seçenek açılacak.
SSK Hizmet Dökümü için ; Hizmet Dökümü 4A 'yı
BAĞKUR Hizmet Dökümü için ; Hizmet Dökümü 4B' yi seçiyoruz.5 - Hizmet dökümümüz ekrana geliyor.Çıktısını alıp inceleyebilir veya hizmet dökümünüzü isteyen yere ulaştırabilirsiniz.


Bu yazımın işinize yaraması dileklerimle,
                                                   

                                                           

1 yorum:

 1. Aman ha e-devlet şifrenize sahip çıkın, yenisine hatırı sayılır bir ücret istiyorlar.

  YanıtlaSil