TAVSİYE ETTİĞİM KONULAR

Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks
 • Bursa Gezi Rehberi

  Evliyaları , Türbeleri,Külliyeleri,Hanları,Yüzyıllık Evleri,Tarihi Kapalı çarşısı,Teleferiği,Tarihi Camileri, Mimari Yapıları,600 Yıllık Çınarları, Tarihi Çarşılı Irgandı Köprüsü,Tarihi Evleri,Kaplıcaları,Çinisi, İpeği,Havlusu,Kestane Şekeri,İskender Kebabı, ,Mudanya’sı,Trilye’si,Cumalıkızık’ı,Misi’si ve Uludağ’ı ile Bursa’yı ziyaret etmeniz için bir çok neden bulunmaktadır.

 • Çanakkale Şehitliği ve Gelibolu Gezi Rehberi

  Güzel Türkiye’mizin hemen her yerinde gezilecek,görülecek ve ibret alınacak nice harika beldeler var. Atalarımızın , bu vatana hizmetlerini anlamaya çalışmak elbette ki biz torunları için çok önemlidir.Bu vatan topraklarında , bu gün özgürce yaşamamızı onlara borçluyuz. Geçmişimizi ve büyüklerimizi anlamamızı sağlayacak en önemli yerlerden biri de Çanakkale Şehitliğidir.

 • Küsmek

  Yine sıkıntılı bir gece, yine evin içinde sessizlik. Ali yalnız başına evin içinde dolaşmaya başladı. Önce biricik kızının odasına girdi. Yerde ki oyuncaklarına baktı. Yatağının üzerindeki yastığını alıp kokladı.Kızının kokusunu içine çekti.Daha sonra,oturma odasına geçti ve koltuğa oturup düşünmeye başladı. Eşi ile yaşadığı kaçıncı kırgınlık kaçıncı küslüktü. Artık bu küs kalmaları haftalarca sürebiliyordu. Aynı evin içinde iki yabancı gibiydiler.

 • Bu Çocukların Suçu Ne?

  Ahmet henüz 8 yaşın da idi.O akşam Annesi ve kız kardeşi ile birlikte yemeklerini erkenden yediler.Babası yine bu akşamda onlarla birlikte yemekte yoktu.Ahmet Annesine sorduğunda,her zamanki cevabı almıştı’’ Gelir yavrum iştedir.İşleri uzadı herhalde.Hadi sen yemeğini bitir ve doğru ödevinin başına git’’.Ahmet yemekten sonra odasına çekilip ödevlerini yapmaya koyuldu.Bitirince de hemen pijamalarını giyip yattı.

 • Güler Yüz Tatlı Dil

  Güler yüz ve tatli dilli olan insanlar , çevresine ışık ve güzellik saçarken,asık suratlı karşısındakine ufacık gülümsemeyi , selamlaşmayı bile çok gören insanların ise çevresine karanlık ve olumsuzluk yaydığına her zaman inanmışımdır.

 • Maddi Borçlardan Kurtulmanın Yolları

  İş ve özel hayatımız da;iş bitirici , objektif , bilgi düzeyi yüksek, istekli, iletişimi kuvvetli insan olalım ama ne olur bunlardan daha fazla doğrucu ve dürüst bir insan olmaya gayret edelim,aradığımız elemanlarda da ahlaki yetkinliğe diğerlerinden daha çok önem verelim. Benim çalışanım hem işini iyi bilen, mesleğinin gerektirdiği sorumlulukları en iyi biçimde yerine getiren ama bunlardan daha fazla ahlaki donanımı yüksek, doğruluğa dürüstlüğe önem veren bir çalışan olmalı.

2 Haziran 2012 Cumartesi

İçimdeki Sıkıntıya Hop Diri Diri Dat Dedim | 9 yorum:Merhaba Dostlar

Bir süredir içim de,ruhum da  , nedenini bilemediğim adını koyamadığım bir sıkıntı var.Bunu yazıya aktarırken bile ,yani sizlerle paylaşmakta bile zorlanıyorum.

Bu karmakarışıklık için de , nette dolaşırken sevgili Gürkan kardeşimin , benim de misafir yazar olarak yer aldığım sitesin de ( http://gurkanca.com/2012/06/01/bu-cocuklarin-sucu-ne/  ) aşağıda ki parça ile tanıştım.

Parçayı dinleyip ,2 dakikalığına da olsa tüm sıkıntılarıma "Hop Diri Diri Dat Diri Dit Diri Dom"dedim.

Biraz olsun ferahladım.

Merak etmeyin Yüce Yaratıcının izni ve yapacağım dua,zikir ve sabır ile bunu da atlatırım.

Gelelim parçaya.Hadi Gari

Hop Diri Diri Dat YORUMLARINIZI DÜŞÜNCELERİNİZİ GÖNDERMENİZ BENİ ÇOK MOTİVE EDİYOR
1 - Aşağıdaki Yorum Gönder adımında ;Yorumumuzu yazıp, Profil Seçi tıklıyoruz.  2 - Profil Seç'te Adı/Url kısmına gelip adımızı veya rumuzumuzu yazıyoruz ve varsa web adresimizi yazıyoruz(yoksa boş bırakıyoruz) ve Yayınla diyoruz.
3 - Adımızı yazmak istemiyorsak;Profil Seç kısmından Anonim'i tıklayıp,Yayınla diyoruz.

      
ERKOÇ

9 yorum:

 1. Sayfanızın size ve okuyucularınıza hayırlı ideallere kavuşturan, ilimin ışığını yayan nice yayınlar diliyorum.

  Sevgili Gürkan'ın sitesinde okuduğumuz "Bu çocukların suçu ne?" başlıklı yazınızı ne yazık ki beğendim. (!)

  Bu klibide ilk orada gördüm ve onuda keyifle dinledim hatta ttnetten Sümer Ezgü'nün orijinalini indirdim. :)

  Bloğunuzu tam inceleyememiş olsamda genel hat itibariyle çok hoş ve anlamlı buldum.

  Hedeflerinizin inançla başarıya isabet almasını, huzurun zirvesine ulaşmanız dileğiyle..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Ayşegül Hanım

   Bloğuma Hoş Geldiniz sefalar getirdiniz.

   Sevgi ve Muhabbet ile kalmanız dileklerimle

   Sil
 2. sitenizi beğendim takip ediyorum, ben de beklerim:) Hop Diri Diri Dat Diri Dit Diri Dom .. güzelmiş bu arada...

  YanıtlaSil
 3. Merhaba Dilek Hanım

  Siz de bloğuma hoş geldiniz.
  Bloğunuz da duyduğum, ilkokul için 5,5 çok erken imza kampanyasına katılmıştım.İzlemeye devam edeceğim.

  Dolunay ve Güneş'e selam ve sevgiler

  YanıtlaSil
 4. O zaman ne diyoruz? Haydi hep beraber Hop Diri Diri Dat Diri Dit Diri Dom :D

  YanıtlaSil
 5. Bugün beni eğlendiren tek şey bu video oldu, teşekkürler

  YanıtlaSil
 6. Hoşgeldin Masal Perisi

  Paylaştığım bu video,biraz olsun içini rahatlattı ise ne mutlu bana.Artık gerisini sen dua ve sabır ile eminim halledeceksin.

  YanıtlaSil
 7. İyi Akşamlar,
  Özellikle yazdıklarınız sanki evet bak benim söylediğim şeyleri yazmış dedirtiyor insana .Çok yalın, anlaşılır,faydalı ve samimi... Bence sizin yolunuz çok açık ve bloğunuz takip edilmeye layık, Allah yardımcınız ve yardımcımız olsun.
  Sıdıka

  YanıtlaSil
 8. Hoşgeldiniz Sıdıka Hanım
  Bu sabah işyerime gelip,bilgisayarımı açtığımda,mail kutuma düşen sımsıcak,içten mesajınız ile karşılaştım.Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum.Yüce yaratıcımız hepimizin yar ve yardımcısı olsun.
  Selam ve muhabbetle

  YanıtlaSil