TAVSİYE ETTİĞİM KONULAR

Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks
 • Bursa Gezi Rehberi

  Evliyaları , Türbeleri,Külliyeleri,Hanları,Yüzyıllık Evleri,Tarihi Kapalı çarşısı,Teleferiği,Tarihi Camileri, Mimari Yapıları,600 Yıllık Çınarları, Tarihi Çarşılı Irgandı Köprüsü,Tarihi Evleri,Kaplıcaları,Çinisi, İpeği,Havlusu,Kestane Şekeri,İskender Kebabı, ,Mudanya’sı,Trilye’si,Cumalıkızık’ı,Misi’si ve Uludağ’ı ile Bursa’yı ziyaret etmeniz için bir çok neden bulunmaktadır.

 • Çanakkale Şehitliği ve Gelibolu Gezi Rehberi

  Güzel Türkiye’mizin hemen her yerinde gezilecek,görülecek ve ibret alınacak nice harika beldeler var. Atalarımızın , bu vatana hizmetlerini anlamaya çalışmak elbette ki biz torunları için çok önemlidir.Bu vatan topraklarında , bu gün özgürce yaşamamızı onlara borçluyuz. Geçmişimizi ve büyüklerimizi anlamamızı sağlayacak en önemli yerlerden biri de Çanakkale Şehitliğidir.

 • Küsmek

  Yine sıkıntılı bir gece, yine evin içinde sessizlik. Ali yalnız başına evin içinde dolaşmaya başladı. Önce biricik kızının odasına girdi. Yerde ki oyuncaklarına baktı. Yatağının üzerindeki yastığını alıp kokladı.Kızının kokusunu içine çekti.Daha sonra,oturma odasına geçti ve koltuğa oturup düşünmeye başladı. Eşi ile yaşadığı kaçıncı kırgınlık kaçıncı küslüktü. Artık bu küs kalmaları haftalarca sürebiliyordu. Aynı evin içinde iki yabancı gibiydiler.

 • Bu Çocukların Suçu Ne?

  Ahmet henüz 8 yaşın da idi.O akşam Annesi ve kız kardeşi ile birlikte yemeklerini erkenden yediler.Babası yine bu akşamda onlarla birlikte yemekte yoktu.Ahmet Annesine sorduğunda,her zamanki cevabı almıştı’’ Gelir yavrum iştedir.İşleri uzadı herhalde.Hadi sen yemeğini bitir ve doğru ödevinin başına git’’.Ahmet yemekten sonra odasına çekilip ödevlerini yapmaya koyuldu.Bitirince de hemen pijamalarını giyip yattı.

 • Güler Yüz Tatlı Dil

  Güler yüz ve tatli dilli olan insanlar , çevresine ışık ve güzellik saçarken,asık suratlı karşısındakine ufacık gülümsemeyi , selamlaşmayı bile çok gören insanların ise çevresine karanlık ve olumsuzluk yaydığına her zaman inanmışımdır.

 • Maddi Borçlardan Kurtulmanın Yolları

  İş ve özel hayatımız da;iş bitirici , objektif , bilgi düzeyi yüksek, istekli, iletişimi kuvvetli insan olalım ama ne olur bunlardan daha fazla doğrucu ve dürüst bir insan olmaya gayret edelim,aradığımız elemanlarda da ahlaki yetkinliğe diğerlerinden daha çok önem verelim. Benim çalışanım hem işini iyi bilen, mesleğinin gerektirdiği sorumlulukları en iyi biçimde yerine getiren ama bunlardan daha fazla ahlaki donanımı yüksek, doğruluğa dürüstlüğe önem veren bir çalışan olmalı.

2 Şubat 2012 Perşembe

HER ŞEY ÇİN'DEN BİR TABLET GETİRTMEK İLE BAŞLADI | 2 yorum:


Merhaba Dostlar leventerkoc.com'a hoş geldiniz.


Bilgisayarlardan çok anlamasam da,teknolojiyi hep zevkle takip etmişimdir.Teknolojik cihazlarda hep takibimde olmuştur.


Chip,Pc Net gibi Bilgisayar dergilerini her ay takip ederken,tablet tanımı ile sık sık karşılaşmaya başladım.ve bu tablet kavramı da yavaş yavaş daha fazla bende merak uyandırmaya başladı.


Arkadaşlarım bilirler,teknolojik bir cihaz almadan önce acele etmem ve günlerce araştırırım.Tablet içinde öyle yaptım.Bu işe ayırabileceğim en fazla 500-TL idi.Bu paraya alabileceğimin en iyisini almalı idim.başladım araştırmaya.


1-Tablette klavye olmadığı ve her şey dokunmatik yolla yapıldığı için bir tablette en önemli şeyin capasitif ekran olduğunu öğrendim.


2-İşlemci olarak NVIDIA Tegra 2’li modeller en iyilerden,aynı zamandada fiyatı en yükseklerin içinde yer alıyordu.Ondan sonrada Cortex A9 işlemcinin geldiğini öğrendim.


3-Ekran boyu 10,2 olmalı idi.(Nede olsa tableti göbeğimin üzerine koyup,kızımla şirinlerin son versiyonunu seyredebilmeli idim.) 


4- Veee işletim sistemi ANDROID.enlightened


Bu özellikleri içinde barındıran tabletimide Gittigidiyordan güvenilir bir satıcı sayesinde 470-TL'ye;


ZENİTHİNK C91 Cortex A9 İşlemci Android 2.3 işletim sistemli 10.2 inç ekranlı tableti Çin'den getirttim.Tableti elime alıpta açar açmaz,Android dünyası ile tanıştım ve de elimden bırakamaz oldum..cheeky


 Android markette şu anda 400.000 civarında uygulama var ve bunun %68’de ücretsiz.
Fakat insan bu kadar çok uygulama arasında,hengisinin daha iyi olduğuna karar veremiyor o yüzdende , uygulama kullanıcılarının tecrübelerinden yorumlarından faydalanmaya çalışıyor.
yes
ERKOÇ


2 yorum:

 1. İmkanım elverirse ben de tablet almayı düşünüyorum. Gerçi fiyatları biraz daha ucuzlarsa iyi olur. Bu arada tabletinizi güle güle kullanın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ediyorum.Teknoloji.
   Hoş geldin bloğuma
   Aslın da tableti aldığım da , bir blog çıkarıp,yazarlık yapmak hiç aklım da yoktu.O yüzden hemen hemen hergün tablet elimin altın da idi.
   Fakat 01.02.2012 tarihin de bu bloğu çıkarmaya başladığımdan beri,inan tableti elime çok az almışımdır.Çünkü tabletteki dokunmatik klavye de uzun yazılar yazmak çok zor.Bu yüzden çok kullanamıyorum.
   Ama boyut olarak ufak ve ağırlık olarak da çok hafif olan tableti göbeğimin üzerine koyup,kızımla son çıkan çizgi filimleri seyretmekte büyük zevk oluyor.
   Muhabbet ve sevgi ile.

   Sil