TAVSİYE ETTİĞİM KONULAR

Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks
 • Bursa Gezi Rehberi

  Evliyaları , Türbeleri,Külliyeleri,Hanları,Yüzyıllık Evleri,Tarihi Kapalı çarşısı,Teleferiği,Tarihi Camileri, Mimari Yapıları,600 Yıllık Çınarları, Tarihi Çarşılı Irgandı Köprüsü,Tarihi Evleri,Kaplıcaları,Çinisi, İpeği,Havlusu,Kestane Şekeri,İskender Kebabı, ,Mudanya’sı,Trilye’si,Cumalıkızık’ı,Misi’si ve Uludağ’ı ile Bursa’yı ziyaret etmeniz için bir çok neden bulunmaktadır.

 • Çanakkale Şehitliği ve Gelibolu Gezi Rehberi

  Güzel Türkiye’mizin hemen her yerinde gezilecek,görülecek ve ibret alınacak nice harika beldeler var. Atalarımızın , bu vatana hizmetlerini anlamaya çalışmak elbette ki biz torunları için çok önemlidir.Bu vatan topraklarında , bu gün özgürce yaşamamızı onlara borçluyuz. Geçmişimizi ve büyüklerimizi anlamamızı sağlayacak en önemli yerlerden biri de Çanakkale Şehitliğidir.

 • Küsmek

  Yine sıkıntılı bir gece, yine evin içinde sessizlik. Ali yalnız başına evin içinde dolaşmaya başladı. Önce biricik kızının odasına girdi. Yerde ki oyuncaklarına baktı. Yatağının üzerindeki yastığını alıp kokladı.Kızının kokusunu içine çekti.Daha sonra,oturma odasına geçti ve koltuğa oturup düşünmeye başladı. Eşi ile yaşadığı kaçıncı kırgınlık kaçıncı küslüktü. Artık bu küs kalmaları haftalarca sürebiliyordu. Aynı evin içinde iki yabancı gibiydiler.

 • Bu Çocukların Suçu Ne?

  Ahmet henüz 8 yaşın da idi.O akşam Annesi ve kız kardeşi ile birlikte yemeklerini erkenden yediler.Babası yine bu akşamda onlarla birlikte yemekte yoktu.Ahmet Annesine sorduğunda,her zamanki cevabı almıştı’’ Gelir yavrum iştedir.İşleri uzadı herhalde.Hadi sen yemeğini bitir ve doğru ödevinin başına git’’.Ahmet yemekten sonra odasına çekilip ödevlerini yapmaya koyuldu.Bitirince de hemen pijamalarını giyip yattı.

 • Güler Yüz Tatlı Dil

  Güler yüz ve tatli dilli olan insanlar , çevresine ışık ve güzellik saçarken,asık suratlı karşısındakine ufacık gülümsemeyi , selamlaşmayı bile çok gören insanların ise çevresine karanlık ve olumsuzluk yaydığına her zaman inanmışımdır.

 • Maddi Borçlardan Kurtulmanın Yolları

  İş ve özel hayatımız da;iş bitirici , objektif , bilgi düzeyi yüksek, istekli, iletişimi kuvvetli insan olalım ama ne olur bunlardan daha fazla doğrucu ve dürüst bir insan olmaya gayret edelim,aradığımız elemanlarda da ahlaki yetkinliğe diğerlerinden daha çok önem verelim. Benim çalışanım hem işini iyi bilen, mesleğinin gerektirdiği sorumlulukları en iyi biçimde yerine getiren ama bunlardan daha fazla ahlaki donanımı yüksek, doğruluğa dürüstlüğe önem veren bir çalışan olmalı.

13 Temmuz 2012 Cuma

Huzur Evinden ve Yetiştirme Yurdundan Misafirlerimiz Vardı. | Hiç yorum yok:
                               Yardım bağış kutumuzdan bu linkteki yazımda bahsetmiştim. Ufacık ama anlamı büyük kutumuzda topladığımız para ile yaptığımız yardımların bir kısmını da bu  ve bu linkteki yazılarımda  paylaşmıştım.


Haziran ayı içinde,bir organizasyon daha yaptık.Bu yazımda sizlere ondan bahsetmek istiyorum.
İş yerimde, bir arkadaşım ile sohbet ederken,konu Huzur evlerinden ve ordaki yalnızlıktan açıldı.İyi ki de açılmış.
Aklıma ,hayatlarının geri kalan kısmını Bursa Huzur evinde  geçiren büyüklerimize bir sürpriz hazırlamak geldi.Onları , Uludağ yolunda yer alan lokalimizde , bir pazar kahvaltısında ağırlayacaktık.
Hemen organizasyona başladım.Lokalimizin sorumlusu ile görüşüp fiyat aldım.Küçük bir afiş hazırladım ve iş yerindeki arkadaşlarıma mail ile  duyuru yaptım.Yapacakları bağış ile,diledikleri kadar büyüğümüzün bu güzel günü yaşamalarına ortak olmalarını rica ettim.
Arkadaşlarımın , diğer organizasyonlarımız da da olduğu gibi,yapılmak istenilen güzelliği görüp,beni yalnız bırakmayacaklarından emindim.Nitekim öyle de oldu.


Bu organizasyon için yaklaşık 10 günlük bir sürede,yardım bağış kutumuzda  2.620-TL para toplandı.
Toplanan para beklediğim de üstünde olunca,Huzur Evinden gelecek büyüklerimiz ile birlikte,Yetiştirme Yurdundaki kardeşlerimizi de , bu kahvaltı organizasyonumuza davet ettim.Sonuçta ;
Bursa Huzur Evinden 66 büyüğümüz ve Yetiştirme Yurdunda kalan 55 kardeşimiz ile 24.06.2012 Pazar günü bir araya geldik.


Toplanan para o kadar bereketli çıktı ki ,
Bu 121 kişinin kahvaltı ve ulaşım masraflarını çıkartıktan sonra  elimizde kalan parayı da ,hayırseverlerin bağışları ile Bursa'daki lösemili çocuklara ve ailelerine yardım ulaştırmaya çalışan Bursa Lösemili Çocuklar Derneği'ne (LÖDER) bağış yaptık.
Ha bu arada,kutumuzda,bu güne kadar topladığımız yardım bağış toplamı 7.460 - TL oldu.


Sevgili Arkadaşlarım 
Yardım Bağış kutumuz ile ilgili bu yazı dizilerimin amacı,sizlere yaptıklarımızı ballandıra ballandıra anlatmak değildir.
Sadece , evinize ve iş yerinize koyacağınız ufacık bir kutu ile ,küçüğünden büyüğüne,öğrencisinden hastasına,nice ihtiyaçlıya ulaşabileceğinizi,örnekleri ile göstermektir.Evinize iş yerinize bu yardım bağış kutularından koyup,içine sadece cebinizde biriken demir paraları bile atsanız , o şekilde bile  kutuda toplanan paranın , küçük bir tutar olmayacağına eminim.
Kim bilir,belki evinize,iş yerinize gelen misafirleriniz bile,kapıdan çıkarken bu kutuyu ve ulaşacakları güzellikleri fark edip,onlar da yapacağınız yardıma,alacağınız sevaba ortak olurlar.E peki nerde bulacağız bu kutulardan?
İşte size bir örnek :
http://sadakakutusuimalati.com/?q=cat&uc=242


Bu yazımı burda sonlandırarak sizleri, çok keyifli geçen,beni de müthiş rahatlatan,bu güzel günün kareleri ile baş başa bırakmak istiyorum.


Selam ve Muhabbetle...Güzelliği görme yeteneğini kaybetmeyen asla yaşlanmaz.
William Ewart Gladstone

 YORUMLARINIZI DÜŞÜNCELERİNİZİ GÖNDERMENİZ BENİ ÇOK MOTİVE EDİYOR
1 - Aşağıdaki Yorum Gönder adımında ;Yorumumuzu yazıp, Profil Seçi tıklıyoruz.  2 - Profil Seç'te Adı/Url kısmına gelip adımızı veya rumuzumuzu yazıyoruz ve varsa web adresimizi yazıyoruz(yoksa boş bırakıyoruz) ve Yayınla diyoruz.
3 - Adımızı yazmak istemiyorsak;Profil Seç kısmından Anonim'i tıklayıp,Yayınla diyoruz.

      
ERKOÇHiç yorum yok:

Yorum Gönder