TAVSİYE ETTİĞİM KONULAR

Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks
 • Bursa Gezi Rehberi

  Evliyaları , Türbeleri,Külliyeleri,Hanları,Yüzyıllık Evleri,Tarihi Kapalı çarşısı,Teleferiği,Tarihi Camileri, Mimari Yapıları,600 Yıllık Çınarları, Tarihi Çarşılı Irgandı Köprüsü,Tarihi Evleri,Kaplıcaları,Çinisi, İpeği,Havlusu,Kestane Şekeri,İskender Kebabı, ,Mudanya’sı,Trilye’si,Cumalıkızık’ı,Misi’si ve Uludağ’ı ile Bursa’yı ziyaret etmeniz için bir çok neden bulunmaktadır.

 • Çanakkale Şehitliği ve Gelibolu Gezi Rehberi

  Güzel Türkiye’mizin hemen her yerinde gezilecek,görülecek ve ibret alınacak nice harika beldeler var. Atalarımızın , bu vatana hizmetlerini anlamaya çalışmak elbette ki biz torunları için çok önemlidir.Bu vatan topraklarında , bu gün özgürce yaşamamızı onlara borçluyuz. Geçmişimizi ve büyüklerimizi anlamamızı sağlayacak en önemli yerlerden biri de Çanakkale Şehitliğidir.

 • Küsmek

  Yine sıkıntılı bir gece, yine evin içinde sessizlik. Ali yalnız başına evin içinde dolaşmaya başladı. Önce biricik kızının odasına girdi. Yerde ki oyuncaklarına baktı. Yatağının üzerindeki yastığını alıp kokladı.Kızının kokusunu içine çekti.Daha sonra,oturma odasına geçti ve koltuğa oturup düşünmeye başladı. Eşi ile yaşadığı kaçıncı kırgınlık kaçıncı küslüktü. Artık bu küs kalmaları haftalarca sürebiliyordu. Aynı evin içinde iki yabancı gibiydiler.

 • Bu Çocukların Suçu Ne?

  Ahmet henüz 8 yaşın da idi.O akşam Annesi ve kız kardeşi ile birlikte yemeklerini erkenden yediler.Babası yine bu akşamda onlarla birlikte yemekte yoktu.Ahmet Annesine sorduğunda,her zamanki cevabı almıştı’’ Gelir yavrum iştedir.İşleri uzadı herhalde.Hadi sen yemeğini bitir ve doğru ödevinin başına git’’.Ahmet yemekten sonra odasına çekilip ödevlerini yapmaya koyuldu.Bitirince de hemen pijamalarını giyip yattı.

 • Güler Yüz Tatlı Dil

  Güler yüz ve tatli dilli olan insanlar , çevresine ışık ve güzellik saçarken,asık suratlı karşısındakine ufacık gülümsemeyi , selamlaşmayı bile çok gören insanların ise çevresine karanlık ve olumsuzluk yaydığına her zaman inanmışımdır.

 • Maddi Borçlardan Kurtulmanın Yolları

  İş ve özel hayatımız da;iş bitirici , objektif , bilgi düzeyi yüksek, istekli, iletişimi kuvvetli insan olalım ama ne olur bunlardan daha fazla doğrucu ve dürüst bir insan olmaya gayret edelim,aradığımız elemanlarda da ahlaki yetkinliğe diğerlerinden daha çok önem verelim. Benim çalışanım hem işini iyi bilen, mesleğinin gerektirdiği sorumlulukları en iyi biçimde yerine getiren ama bunlardan daha fazla ahlaki donanımı yüksek, doğruluğa dürüstlüğe önem veren bir çalışan olmalı.

6 Mart 2012 Salı

EŞİ VEFAT EDEN KADINA MAAŞ BAĞLANACAK | 3 yorum:Bu haberi bu gün okuduğumda,hemen ufak bir araştırma yapıp,soru cevap şeklinde  bloğum da paylaşmak istedim.İNŞALLAH nice ihtiyaçlılara ufakta olsa bir yardım olur.


1 - Uygulamadan kimler yararlanabilecek?
Her hangi bir sosyal güvencesi olmayan (ssk,bağkur ve emekli sandığına tabi olmayan) , eşi vefat etmiş hanımlar faydalanabilecek.


2 - Bu yardım için ne zaman ve nereye başvuru yapılacak?
Hiç bir sosyal güvencesi olmayan , eşi de vefat etmiş hanımlar,Mart/2012 sonuna kadar ; Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına başvurarak,sisteme girişlerini yaptıracaklar.


3 - Başvurudan sonraki süreç nasıl işleyecek?
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına yapılan başvurudan sonra,oluşturulacak komisyonca bir incele yapılacak.Eğer başvuru sahibi çalışacak durumda ise İşkur'a kaydı yapılıp,iş bulunacak.Fakat durumu çalışmaya elverişli değilse,komisyonun kadının muhtaç olduğuna karar vermesi neticesinde nakit yardım başlayacak.


4 - Yardım tutarı ne kadar ve ne sıklıkla alınabilecek?
Yardım tutarı 250 - TL'dir.İlk ödeme Nisan 2012 de 250 - TL olarak yapılacak.Daha sonra her iki ayda bir 500 - TL ödenecek.(Haziran/2012'de 500 , Ağustos/2012''de 500 - TL ....... şeklinde devam edecek)


5 - Bu yardımı alan hanım evlenirse yardım almaya devam edecek mi?
Hayır.evlenildiği takdirde,verilen yardımda iptal edilecek.


6 - Başvuruların yapılabileceği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları nerdedir?


Bursa Osmangazi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı:
Osmangazi Kaymakamlık Binası Kat:3 Altıparmak Caddesi
Osmangazi/BURSA Tel: 220 86 10


Bursa Nilüfer Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı:
İhsaniye Mahallesi Ahmet Vefik Paşa Cad.No:23 
Hükümet Konağı Nilüfer/BURSA Tel: 240 32 00


İstanbul Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü:
Prof.Kazım İsmail Gökhan Caddesi Hüdaverdi Apartmanı No: 5 Fatih - İSTANBUL Telefon-1 : 0 212 512 05 26 Telefon-2 : 0 212 519 45 88  


Diğer il ve ilçelerdeki adresleri burdan öğrenebilirsiniz


         
ERKOÇ


3 yorum:

 1. Çok faydalı bir yazı olmuş, ilgiyle okudum. Dün bizde bu konuyu konuşuyorduk. Çok tskler..

  YanıtlaSil
 2. Bu arada blogunuz hayırlı olsun :)

  YanıtlaSil
 3. Teşekkür ediyorum Aslı Hanım
  Bloğuma Hoş Geldiniz
  Eşi vefat etmiş ve sosyal güvenceside olmayan bayanlara yardım konusu,yeteri kadar bilinmiyor.Başvurularda Mart sonuna kadar yapılıp,değerlendirme sonrası para almaya hak kazananlar Nisandan itibaren ödemelerini alacakları için çevremi bilgilendirmek istedim.Umarım ufakta olsa, bu insanlara bir katkımız olur.

  Bu arada Huzursuz Ruhum boğunuzu incelemedeyim.Emeğinize sağlık güzel bir blog hazırlamışsınız.
  Louis Armstrong'un sesi ile - what a wonderful world çok sevdiğim bir parçadır.

  Tekrar teşekkürler

  YanıtlaSil