TAVSİYE ETTİĞİM KONULAR

Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks
 • Bursa Gezi Rehberi

  Evliyaları , Türbeleri,Külliyeleri,Hanları,Yüzyıllık Evleri,Tarihi Kapalı çarşısı,Teleferiği,Tarihi Camileri, Mimari Yapıları,600 Yıllık Çınarları, Tarihi Çarşılı Irgandı Köprüsü,Tarihi Evleri,Kaplıcaları,Çinisi, İpeği,Havlusu,Kestane Şekeri,İskender Kebabı, ,Mudanya’sı,Trilye’si,Cumalıkızık’ı,Misi’si ve Uludağ’ı ile Bursa’yı ziyaret etmeniz için bir çok neden bulunmaktadır.

 • Çanakkale Şehitliği ve Gelibolu Gezi Rehberi

  Güzel Türkiye’mizin hemen her yerinde gezilecek,görülecek ve ibret alınacak nice harika beldeler var. Atalarımızın , bu vatana hizmetlerini anlamaya çalışmak elbette ki biz torunları için çok önemlidir.Bu vatan topraklarında , bu gün özgürce yaşamamızı onlara borçluyuz. Geçmişimizi ve büyüklerimizi anlamamızı sağlayacak en önemli yerlerden biri de Çanakkale Şehitliğidir.

 • Küsmek

  Yine sıkıntılı bir gece, yine evin içinde sessizlik. Ali yalnız başına evin içinde dolaşmaya başladı. Önce biricik kızının odasına girdi. Yerde ki oyuncaklarına baktı. Yatağının üzerindeki yastığını alıp kokladı.Kızının kokusunu içine çekti.Daha sonra,oturma odasına geçti ve koltuğa oturup düşünmeye başladı. Eşi ile yaşadığı kaçıncı kırgınlık kaçıncı küslüktü. Artık bu küs kalmaları haftalarca sürebiliyordu. Aynı evin içinde iki yabancı gibiydiler.

 • Bu Çocukların Suçu Ne?

  Ahmet henüz 8 yaşın da idi.O akşam Annesi ve kız kardeşi ile birlikte yemeklerini erkenden yediler.Babası yine bu akşamda onlarla birlikte yemekte yoktu.Ahmet Annesine sorduğunda,her zamanki cevabı almıştı’’ Gelir yavrum iştedir.İşleri uzadı herhalde.Hadi sen yemeğini bitir ve doğru ödevinin başına git’’.Ahmet yemekten sonra odasına çekilip ödevlerini yapmaya koyuldu.Bitirince de hemen pijamalarını giyip yattı.

 • Güler Yüz Tatlı Dil

  Güler yüz ve tatli dilli olan insanlar , çevresine ışık ve güzellik saçarken,asık suratlı karşısındakine ufacık gülümsemeyi , selamlaşmayı bile çok gören insanların ise çevresine karanlık ve olumsuzluk yaydığına her zaman inanmışımdır.

 • Maddi Borçlardan Kurtulmanın Yolları

  İş ve özel hayatımız da;iş bitirici , objektif , bilgi düzeyi yüksek, istekli, iletişimi kuvvetli insan olalım ama ne olur bunlardan daha fazla doğrucu ve dürüst bir insan olmaya gayret edelim,aradığımız elemanlarda da ahlaki yetkinliğe diğerlerinden daha çok önem verelim. Benim çalışanım hem işini iyi bilen, mesleğinin gerektirdiği sorumlulukları en iyi biçimde yerine getiren ama bunlardan daha fazla ahlaki donanımı yüksek, doğruluğa dürüstlüğe önem veren bir çalışan olmalı.

17 Mart 2012 Cumartesi

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİN ARDINDAN | 3 yorum:


Bu sefer yazı yazmayacağım.


Sadece şehitlerimize minnettarlığımı ve 
ruhlarına Fatihalarımı göndereceğim.


Akşam olur hasret büyür dağ olur

Bu dağlarda kurşun atsan çığ olur

Sen oğlunu geri dönmez say annem

Ben ölünce belki vatan sağ olur
Belki dağlar duman duman savrulur

Belki sesim çığlık çığlık duyulur

Belki yavrun bir tabuta koyulur

Üzülme annem
Bir yangın ki ciğer ciğer kavrulur

Bir yangın ki kardeş kardeş vurulur

Belki kalbim bir bayrağa kan olur

Gülümse annem
Yine yağmur ince ince çiselenir

Yine toprak yaz gelince çiçeklenir

Sen beni hep rüyalarda gör annem

Gör ki kalbim bir mezarda dinlenir “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur”
M Kemal ATATÜRK 


Çanakkale Şehitleri ve Gelibolu Yarım adası gezi rehberi yazıma BURDAN ulaşabilirsiniz.


3 yorum:

 1. Fotoğraf karelerinin her biri yüreğimi dağladı. Hele o çocuk yüzler... Bu ülke kimlerin sayesinde bu günlere ermiş ve ne yazık ki kimlerin eline kalmış..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba
   Hele o çocuk yaşta askere gidenlerin fotoğrafları.Yürek dağlanmayacak gibi değil.Onlar belki gün yüzü görmediler,çocuklarının yanaklarından öpemediler,torunlarının ellerinden tutamadılar ama en büyük mevkiye Şehitlik mevkiine ulaştılar.
   Allah Hepsinden Razı Olsun.Nur içinde yatsınlar İnşallah.Onların ruhlarına Fatihalarımızı göndermeyi unutmayalım ne olur.
   Begonvilli Ev bloğuma hoş geldiniz.
   Selam İle

   Sil
 2. bizlereo günleri unutturmadığınız için teşekkür ederiz.

  YanıtlaSil