TAVSİYE ETTİĞİM KONULAR

Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks
 • Bursa Gezi Rehberi

  Evliyaları , Türbeleri,Külliyeleri,Hanları,Yüzyıllık Evleri,Tarihi Kapalı çarşısı,Teleferiği,Tarihi Camileri, Mimari Yapıları,600 Yıllık Çınarları, Tarihi Çarşılı Irgandı Köprüsü,Tarihi Evleri,Kaplıcaları,Çinisi, İpeği,Havlusu,Kestane Şekeri,İskender Kebabı, ,Mudanya’sı,Trilye’si,Cumalıkızık’ı,Misi’si ve Uludağ’ı ile Bursa’yı ziyaret etmeniz için bir çok neden bulunmaktadır.

 • Çanakkale Şehitliği ve Gelibolu Gezi Rehberi

  Güzel Türkiye’mizin hemen her yerinde gezilecek,görülecek ve ibret alınacak nice harika beldeler var. Atalarımızın , bu vatana hizmetlerini anlamaya çalışmak elbette ki biz torunları için çok önemlidir.Bu vatan topraklarında , bu gün özgürce yaşamamızı onlara borçluyuz. Geçmişimizi ve büyüklerimizi anlamamızı sağlayacak en önemli yerlerden biri de Çanakkale Şehitliğidir.

 • Küsmek

  Yine sıkıntılı bir gece, yine evin içinde sessizlik. Ali yalnız başına evin içinde dolaşmaya başladı. Önce biricik kızının odasına girdi. Yerde ki oyuncaklarına baktı. Yatağının üzerindeki yastığını alıp kokladı.Kızının kokusunu içine çekti.Daha sonra,oturma odasına geçti ve koltuğa oturup düşünmeye başladı. Eşi ile yaşadığı kaçıncı kırgınlık kaçıncı küslüktü. Artık bu küs kalmaları haftalarca sürebiliyordu. Aynı evin içinde iki yabancı gibiydiler.

 • Bu Çocukların Suçu Ne?

  Ahmet henüz 8 yaşın da idi.O akşam Annesi ve kız kardeşi ile birlikte yemeklerini erkenden yediler.Babası yine bu akşamda onlarla birlikte yemekte yoktu.Ahmet Annesine sorduğunda,her zamanki cevabı almıştı’’ Gelir yavrum iştedir.İşleri uzadı herhalde.Hadi sen yemeğini bitir ve doğru ödevinin başına git’’.Ahmet yemekten sonra odasına çekilip ödevlerini yapmaya koyuldu.Bitirince de hemen pijamalarını giyip yattı.

 • Güler Yüz Tatlı Dil

  Güler yüz ve tatli dilli olan insanlar , çevresine ışık ve güzellik saçarken,asık suratlı karşısındakine ufacık gülümsemeyi , selamlaşmayı bile çok gören insanların ise çevresine karanlık ve olumsuzluk yaydığına her zaman inanmışımdır.

 • Maddi Borçlardan Kurtulmanın Yolları

  İş ve özel hayatımız da;iş bitirici , objektif , bilgi düzeyi yüksek, istekli, iletişimi kuvvetli insan olalım ama ne olur bunlardan daha fazla doğrucu ve dürüst bir insan olmaya gayret edelim,aradığımız elemanlarda da ahlaki yetkinliğe diğerlerinden daha çok önem verelim. Benim çalışanım hem işini iyi bilen, mesleğinin gerektirdiği sorumlulukları en iyi biçimde yerine getiren ama bunlardan daha fazla ahlaki donanımı yüksek, doğruluğa dürüstlüğe önem veren bir çalışan olmalı.

5 Mayıs 2012 Cumartesi

05 Mayıs. Bu Gün Benim Doğum Günüm | 10 yorum:


Eeee bize ne peki? 
Yok size ne tabii ki de,içimden bu gün için bir yazı yazmak geldi. 


Doğduğum gün,rahmetli babacığım,o gün ki masa takvimi sayfasına “Bu gün oğlumuz doğdu.Yaşa oğlum bin yaşa” diye yazmış.Bu yazının olduğu takvim sayfası,onun vefatından sonra elime geçti.Şu anda,solmuş bir kağıt parçası ama,benim için önemi çok büyük. 
O gün bu yazıyı yazdıktan sonra,yaşa oğlum bin yaşa dediği oğlu ile ancak 14 yaş günü geçirebildi. Babamın vefatından sonra,epeyce bocaladım.Çünkü bizlere çok düşkün bir insandı.Onu çok aradım doğrusu. Sonra hayat yine devam etti tabii ki.Üniversiteyi okumak için gittiğim Eskişehir’de eşimle tanıştım.Okulu bitirince de Bursa’’da evlendik. Yüce ALLAH nasip etti.2 tane evladım oldu.
Babamın doğduğum gün yaptığı gibi bende,o gün ki takvim yaprak sayfalarına evlatlarım için yazılar yazdım. Babam’dan aldığım,haramdan,yalandan,üçkağıtçılıktan,zorbalıktan uzak durma öğretilerini,şimdi çocuklarıma aktarıyorum. 


Bu yaşıma kadar,çok güzel doğum günleri geçirdim.Ailem ve Dostlarım hiçbir zaman yalnız bırakmadı beni.Sevildiğimi bildim ve bu duyguyu hep hissettim.İşte bunu bilmek,hissetmek aldığım hediyelerin en güzeli idi.
Buradan , sadece doğum günlerim de değil,yılın diğer günleri de beni hiç yalnız bırakmayan,aileme ve tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Ben de sizleri çoooook ama çoooooooook seviyorum. YORUMLARINIZI DÜŞÜNCELERİNİZİ GÖNDERMENİZ BENİ ÇOK MOTİVE EDİYOR
1 - Aşağıdaki Yorumunuzu Girin adımında ;Yorumumuzu yazıp, Yorumlama Biçimi yanındaki kutucuğu  tıklıyoruz.  2 -  Adı/Url kısmına gelip adımızı veya rumuzumuzu yazıyoruz ve varsa web adresimizi yazıyoruz(yoksa boş bırakıyoruz) ve Yayınla diyoruz.
3 - Adımızı yazmak istemiyorsak; Anonim'i tıklayıp,Yayınla diyoruz.

      
ERKOÇ

10 yorum:

 1. Sevgili Erkoç nice mutlu yıllarınız olsun sevdiklerinizle birlikte.Babanıza da.Allah'tan bol rahmet olsun nurlar içinde yatsın...

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ediyorum Vişnap
  Senin de sevdiklerinle birlikte ,hayırlı sağlıklı mutlu nice yaş günlerine ulaşmanı diliyorum.

  Beni hiç yalnız bırakmayan Vişnap'a;
  Arkadaş; uçmayı unuttuğumuzda bize kanatlarını açan bir melektir.
  Hayal gücü; bizi bilmediğimiz yerlere uçuran bir rüzgârdır.
  Hayat; içinden ne çıkacağını bilmesek de açmamız gereken bir zarftır.
  Sevgili Vişnap ; Açtığın zarflardan hep güzel şeyler çıkması dileklerimle...

  YanıtlaSil
 3. doğum gününüz kutlu olsun nice yıllara

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ediyorum Hakan.

   Bende senin, sevdiklerinle birlikte hayırlı sağlıklı mutlu nice yıllar geçirmeni diliyorum.

   Sil
 4. Nice yıllara. Doğum günü deyince aklıma hep bu parça geliyor. Armağan etmek istedim. :)

  http://www.youtube.com/watch?v=XhCTsIfYXOk

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Usluer Kardeşim

   Ben de senin, sevdiklerinle birlikte sağlıklı mutlu nice yıllar geçirmeni diliyorum.
   Armağan için teşekkürler
   Saygılar

   Sil
 5. Sevgili ERKOÇ ziyaretine geldim bu güzel sözlerinle karşılaşınca çok mutlu oldum.Ve çok teşekkür ediyorum.O güzel kapalı zarflardan bütün iyilere güzel süprizler çıksın diliyorum sevgi ve muhabbetle kalın.

  YanıtlaSil
 6. Telefonla arayan,mesaj atan,mail gönderen,burda yorum yolu ile bana ulaşan,doğum günümü kutlayan tüm arkadaşlarıma, tüm canlara, çok teşekkür ediyorum.
  Şunu unutmayın ki bende hep sizlerle beraberim. Yüreğimle,düşüncelerimle,dualarımla,kalemimle,klavyemin tuşları ile hep yanınızdayım.
  İyi ki varsınız.İyi ki yanımdasınız.

  YanıtlaSil
 7. Doğum günü resimleri ararken rastgele karşıma çıkan bu sayfayı, sonuna kadar okudum. Hariçten gazel okumak gibi olsa da; yazısıyla, yorumlarıyla bu güzel sayfayı beğendiğimi belirtmek istedim. Sitenin diğer yazılarını da öyle... Sanırım zaman buldukça uğrayacağım bir site daha buldum. Geçmiş doğum gününüz kutlu olsun. :)

  YanıtlaSil
 8. Hoş Geldiniz Barış Bey
  Bloğumun ziline basıp,bıraktığınız yorum ve güzel dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum.
  Bloğum sayesinde bir çok arkadaşım oldu.Bir çok blog misafirim ile yüz yüze olmasada yazılarımız ve yorumlarımız ile çok sıcak arkadaşlıklar kurduk.Sizide aramızda görmek dileklerimle.
  Saygılar


  YanıtlaSil