TAVSİYE ETTİĞİM KONULAR

Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks
 • Bursa Gezi Rehberi

  Evliyaları , Türbeleri,Külliyeleri,Hanları,Yüzyıllık Evleri,Tarihi Kapalı çarşısı,Teleferiği,Tarihi Camileri, Mimari Yapıları,600 Yıllık Çınarları, Tarihi Çarşılı Irgandı Köprüsü,Tarihi Evleri,Kaplıcaları,Çinisi, İpeği,Havlusu,Kestane Şekeri,İskender Kebabı, ,Mudanya’sı,Trilye’si,Cumalıkızık’ı,Misi’si ve Uludağ’ı ile Bursa’yı ziyaret etmeniz için bir çok neden bulunmaktadır.

 • Çanakkale Şehitliği ve Gelibolu Gezi Rehberi

  Güzel Türkiye’mizin hemen her yerinde gezilecek,görülecek ve ibret alınacak nice harika beldeler var. Atalarımızın , bu vatana hizmetlerini anlamaya çalışmak elbette ki biz torunları için çok önemlidir.Bu vatan topraklarında , bu gün özgürce yaşamamızı onlara borçluyuz. Geçmişimizi ve büyüklerimizi anlamamızı sağlayacak en önemli yerlerden biri de Çanakkale Şehitliğidir.

 • Küsmek

  Yine sıkıntılı bir gece, yine evin içinde sessizlik. Ali yalnız başına evin içinde dolaşmaya başladı. Önce biricik kızının odasına girdi. Yerde ki oyuncaklarına baktı. Yatağının üzerindeki yastığını alıp kokladı.Kızının kokusunu içine çekti.Daha sonra,oturma odasına geçti ve koltuğa oturup düşünmeye başladı. Eşi ile yaşadığı kaçıncı kırgınlık kaçıncı küslüktü. Artık bu küs kalmaları haftalarca sürebiliyordu. Aynı evin içinde iki yabancı gibiydiler.

 • Bu Çocukların Suçu Ne?

  Ahmet henüz 8 yaşın da idi.O akşam Annesi ve kız kardeşi ile birlikte yemeklerini erkenden yediler.Babası yine bu akşamda onlarla birlikte yemekte yoktu.Ahmet Annesine sorduğunda,her zamanki cevabı almıştı’’ Gelir yavrum iştedir.İşleri uzadı herhalde.Hadi sen yemeğini bitir ve doğru ödevinin başına git’’.Ahmet yemekten sonra odasına çekilip ödevlerini yapmaya koyuldu.Bitirince de hemen pijamalarını giyip yattı.

 • Güler Yüz Tatlı Dil

  Güler yüz ve tatli dilli olan insanlar , çevresine ışık ve güzellik saçarken,asık suratlı karşısındakine ufacık gülümsemeyi , selamlaşmayı bile çok gören insanların ise çevresine karanlık ve olumsuzluk yaydığına her zaman inanmışımdır.

 • Maddi Borçlardan Kurtulmanın Yolları

  İş ve özel hayatımız da;iş bitirici , objektif , bilgi düzeyi yüksek, istekli, iletişimi kuvvetli insan olalım ama ne olur bunlardan daha fazla doğrucu ve dürüst bir insan olmaya gayret edelim,aradığımız elemanlarda da ahlaki yetkinliğe diğerlerinden daha çok önem verelim. Benim çalışanım hem işini iyi bilen, mesleğinin gerektirdiği sorumlulukları en iyi biçimde yerine getiren ama bunlardan daha fazla ahlaki donanımı yüksek, doğruluğa dürüstlüğe önem veren bir çalışan olmalı.

9 Eylül 2012 Pazar

MOTİVASYON - GARY RASER | 3 yorum:


Videoyu seyrederken çıkan  REKLAMI kapatmak için reklamın sağ üst tarafındaki çarpı işaretini tıklayın.


Hayatta tökezleyecek düşecek çelme yiyeceksiniz
ama bu her olduğunda yeniden ayağa kalkacaksınız.
Gücünüz yettiğince hızla doğrulacaksınız.
Bunu kaç kez yapmak zorunda kalırsanız kalın
Şunu asla unutmayın;
Başarı,yere düştüğünüz her seferde
bir kez daha ayağa kalkabilecek gücü kendinizde bulmanızdır.
Tüm kötülüklerden ahlaksızlıklardan adaletsizliklerden kurtulup
şu an içinde olduğunuz durumdan daha iyisini istiyorsanız
bunu kanıtlayın.
Yapacağınız işin en iyisi olmak istiyorsanız,
gidin bunu hak edin ve kazanın.
Olmak istediğiniz yerin neresi olduğunu bildiğinizi 
asla vazgeçmeyeceğiniz söylemenizi istiyorum.
o zaman haydi 
zirveye tırmanın
daha hızlı koşun
daha büyük hayaller kurun
bunun hepsi sizin içinizde 
bunu başarabilirsiniz
bunu kendiniz için yapın 
bunu kendinize kanıtlayın.
Gary RASER

Her insan arada bir motive olur. Birisi otuz dakika için bir diğeri ise otuz gün boyunca motive olabilir ama otuz yıl boyunca motive olan insan başarılı olur. 
Edward B. Butler

Bildiğiniz başarılı insanları inceleyin; çevresine de yaydığı bir motivasyon enerjisi olduğunu göreceksiniz. Yaptığı işlerde heyecanlı olmakla kalmazlar sizi de heyecanlandırırlar. 
Paul W. Ivey

Bu arada, şu düşüncemi de ifade etmek istiyorum ki;
Kimilerimiz "Hayat Takdiriilahidir"der.
Elbette ama ; Kul tedbiri alacak,çalışacak gayret gösterecek,hayırlısı için dua edecek ve sonucunda da takdiri ALLAH'tan bekleyecek.

Tedbir Kuldan
Çalışmak Kuldan
Gayret Kuldan
Kalbi Dua Kuldan
Takdir ALLAH'tan 

Bu klibi izlememi sağlayan sevgili Gökhan'a  http://blog.gokhangokalan.com/ selam olsun.

3 yorum:

 1. Arada ihtiyacımız oluyor o motivasyona.Teşekkür ederim paylaşım için Levent bey.İnanın Türk kahvesi eşliğinde çok daha etkili oluyor:))

  YanıtlaSil
 2. @Nalan iyidoğan :
  Misss gibi kahve kokusu geldi burnuma.
  Afiyet olsun.
  Ziyaretiniz için teşekkür ediyorum.
  Selam ve Muhabbetle

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler, güzel paylaşımlarınızın devamı temenlisiyle...

  YanıtlaSil