TAVSİYE ETTİĞİM KONULAR

Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks
 • Bursa Gezi Rehberi

  Evliyaları , Türbeleri,Külliyeleri,Hanları,Yüzyıllık Evleri,Tarihi Kapalı çarşısı,Teleferiği,Tarihi Camileri, Mimari Yapıları,600 Yıllık Çınarları, Tarihi Çarşılı Irgandı Köprüsü,Tarihi Evleri,Kaplıcaları,Çinisi, İpeği,Havlusu,Kestane Şekeri,İskender Kebabı, ,Mudanya’sı,Trilye’si,Cumalıkızık’ı,Misi’si ve Uludağ’ı ile Bursa’yı ziyaret etmeniz için bir çok neden bulunmaktadır.

 • Çanakkale Şehitliği ve Gelibolu Gezi Rehberi

  Güzel Türkiye’mizin hemen her yerinde gezilecek,görülecek ve ibret alınacak nice harika beldeler var. Atalarımızın , bu vatana hizmetlerini anlamaya çalışmak elbette ki biz torunları için çok önemlidir.Bu vatan topraklarında , bu gün özgürce yaşamamızı onlara borçluyuz. Geçmişimizi ve büyüklerimizi anlamamızı sağlayacak en önemli yerlerden biri de Çanakkale Şehitliğidir.

 • Küsmek

  Yine sıkıntılı bir gece, yine evin içinde sessizlik. Ali yalnız başına evin içinde dolaşmaya başladı. Önce biricik kızının odasına girdi. Yerde ki oyuncaklarına baktı. Yatağının üzerindeki yastığını alıp kokladı.Kızının kokusunu içine çekti.Daha sonra,oturma odasına geçti ve koltuğa oturup düşünmeye başladı. Eşi ile yaşadığı kaçıncı kırgınlık kaçıncı küslüktü. Artık bu küs kalmaları haftalarca sürebiliyordu. Aynı evin içinde iki yabancı gibiydiler.

 • Bu Çocukların Suçu Ne?

  Ahmet henüz 8 yaşın da idi.O akşam Annesi ve kız kardeşi ile birlikte yemeklerini erkenden yediler.Babası yine bu akşamda onlarla birlikte yemekte yoktu.Ahmet Annesine sorduğunda,her zamanki cevabı almıştı’’ Gelir yavrum iştedir.İşleri uzadı herhalde.Hadi sen yemeğini bitir ve doğru ödevinin başına git’’.Ahmet yemekten sonra odasına çekilip ödevlerini yapmaya koyuldu.Bitirince de hemen pijamalarını giyip yattı.

 • Güler Yüz Tatlı Dil

  Güler yüz ve tatli dilli olan insanlar , çevresine ışık ve güzellik saçarken,asık suratlı karşısındakine ufacık gülümsemeyi , selamlaşmayı bile çok gören insanların ise çevresine karanlık ve olumsuzluk yaydığına her zaman inanmışımdır.

 • Maddi Borçlardan Kurtulmanın Yolları

  İş ve özel hayatımız da;iş bitirici , objektif , bilgi düzeyi yüksek, istekli, iletişimi kuvvetli insan olalım ama ne olur bunlardan daha fazla doğrucu ve dürüst bir insan olmaya gayret edelim,aradığımız elemanlarda da ahlaki yetkinliğe diğerlerinden daha çok önem verelim. Benim çalışanım hem işini iyi bilen, mesleğinin gerektirdiği sorumlulukları en iyi biçimde yerine getiren ama bunlardan daha fazla ahlaki donanımı yüksek, doğruluğa dürüstlüğe önem veren bir çalışan olmalı.

2 Şubat 2012 Perşembe

TABLET VE TELEFONLARINIZI YEDEKLEMEK İSTERMİSİNİZ? O ZAMAN BUYRUN | Hiç yorum yok:

Resmi tam boyutlu olarak görmek için üstüne tıklayınız.

Merhaba Arkadaşlar 
Zenithink Tabletimin ROM güncellemelerini yaptıktan sonra,uygulamaları tek tek marketten bulup geri yüklemek zor geliyordu ve sıkıcı oluyordu.


Sadece bu yüzden bile,tabletin resmi sitesinde yeni çıkan romları yüklemekten vazgeçtiğim oluyordu. Sonra ERKOÇ dedim bu böyle olmayacak,şimdide araştır bakalım şu mobil cihazlar için yedekleme proğramlarınıda bul bir proğram ve gönül rahatlığı ile yükle şu romları.

Her şey istemekle başlarmışya işte böylece Titanyum Backup ile tanıştık buluştuk.Birbirimizi çok sevdik.


Titanyum Backup ile Tablet veya Telefonlardaki
tüm uygulamalarımızı ve ayarlarımızı kolayca yedek alıp bir rom güncellemesi yaptıktan sonra kolayca geri yükleyebiliriz. Bu yedekleme proğramı ile örneğin Androidli telefonumuzdaki istediğimiz ugulamaların ve telefonumuzdaki kişi listesi,şifreler vb.kaybetmek istemediğimiz tüm verileri kolayca hafızaya yedekleyebiliriz.

Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürecekseniz yada ROM güncellemesi yapacaksanız,telefonunuzdaki bazı verileri kaybedebilirsiniz.Bu sebeble bu uygulamayı kullanıp yedeklediğinizde,içiniz rahat güncellemelerinizi yapabiliyorsunuz. 


Önemli : Uygulamanın çalışması için telefonunuzdaki root(yönetici) yetkisine sahip olmanız gerekmektedir.Ben tabletim için Android Marketten https://market.android.com/details?id=com.keramidas.TitaniumBackupPro&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLmtlcmFtaWRhcy5UaXRhbml1bUJhY2t1cFBybyJd
Titanium Backup'un ücretli PRO sürümünü aldım.Ücretli dediysem sadece 5 $ canım. Pay Bal sistemi ile 5 $'ı İngilitere'deki satıcıya gönderdim.Oda hemen ücretli sürümün Key'ini mail adresime gönderdi. Böylece Titanium'u tablete yükledim.


Artık yedek alma zamanını ayarladığımda yani şu gün ve şu saatte diye belirtiğimde,benim sevgili Titanium'um hoooop hemen ilgili tarihte yedeği SD karta otomatik alıyor.Sonra her hangi bir durumda hemen toplu olarak veya istediklerimizi mobil cihazımıza geri yükleyebliriz. 
 İsterseniz bir uygulamanın videosuna bakalım. Titanium Backup
http://www.androidnice.com/wp-content/uploads/2011/12/Titanium-Backup.png


ERKOÇ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder